Polski Związek Niewidomych Ośrodek Leczniczo – Rehabilitacyjny „Klimczok” w Ustroniu Morskim położony jest we wschodniej części miejscowości Ustronie Morskie, w pobliżu pięknego boru sosnowego, zaledwie 150 metrów od morza. Teren Ośrodka zagospodarowany jest urozmaiconą roślinnością zieloną wspomagającą relaks i wypoczynek.

O turystyczno – wypoczynkowym znaczeniu Ustronia Morskiego  decyduje położenie nad Bałtykiem. Tutejsza plaża ma od 20 do 35 metrów szerokości. W pobliżu Ośrodka jest zejście na plażę przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Ośrodek specjalizuje się w rehabilitacji osób niepełnosprawnych szczególnie niewidomych i niedowidzących. Znajdują się tu udogodnienia dla osób niepełnosprawnych m.in.: rozwiązania kolorystyczne (oznakowania pierwszego i ostatniego stopnia schodów w kolorze żółtym; kontrastowe oznakowanie korytarzy itp.), barierki prowadzące na ciągach komunikacyjnych, oznakowania brajlowskie drzwi ogólnego przeznaczenia oraz gabinetów medycznych, oznakowania wypukłe drzwi, miękkie obicia niebezpiecznych elementów chroniących przed uszkodzeniem ciała, podjazdy itp.

Ośrodek składa się z jednego 4 kondygnacyjnego budynku, wyposażonego w windę z funkcją mówiącą. Na miejscu znajdują się: stołówka (z możliwością korzystania z różnych diet), kawiarnia, sale do rehabilitacji oraz wykładowe (z tablicą suchościeralną, ekranem i projektorem multimedialnym oraz sprzętem audio-video), baza zabiegowa (z takimi zabiegami jak: masaż leczniczy, magnetronic, diadynamik, okłady borowinowe, lampa solux, masażer stóp, solanka, wirówka rąk, wirówka nóg i kręgosłupa, ugul), sala gimnastyczna (wyposażona m.in. w taki sprzęt jak: bieżnia, rowerki treningowe, orbiterki, fotel do usprawniania kończyn dolnych, drabinki, materace, suchy basen z piłeczkami, piłki lekarskie, tablica do ćwiczeń rąk dzieci), dyżurka lekarsko – pielęgniarska z całodobową opieka medyczną, kawiarenka internetowa z biblioteką, w której znajduje się bogaty zbiór książek mówionych (w formie elektronicznej), z możliwością nagrywania na nośniki elektroniczne osób przebywających w Ośrodku. W Ośrodku znajduje się również biblioteka z książkami w brajlu oraz książkami czarnodrukowymi.


Ośrodek posiada 2 i 3 osobowe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, które dostosowane są dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Pokoje są w pełni umeblowane i posiadają dodatkowo: telewizor, radio, czajnik bezprzewodowy, talerzyki, szklanki, sztućce. W naszym obiekcie jest możliwość korzystania z bezprzewodowego dostępu do internetu.


Ośrodek wyróżniony został Certyfikatem Ośrodka Przyjaznego Osobom Niepełnosprawnym.

Posiadamy oczywiście wpisy do rejestru Ośrodków w których mogą się odbywać turnusy rehabilitacyjne oraz do rejestru organizatorów turnusów rehabilitacyjnych.

"Klimczok" posiada również wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie pod numerem ewidencyjnym 2.32/00020/2011.

Dotychczas z naszych usług skorzystało już kilka tysięcy osób niepełnosprawnych, które wracają do nas nawet po kilkanaście razy, przez co Ośrodek szczyci się dużą renomą w tym środowisku.

Ośrodek posiada również doświadczenie w organizowaniu turnusów szkoleniowych w oparciu o środki Europejskiego Funduszu Społecznego.